Kuruluşumuz

YÜKSELEN Özel Eğitim Merkezi, 2000 yılında engelli bireylerin eğitimine gönül veren iki idealist uzman (1 Fizyoterapist ve 1 Özel Eğitim Uzmanı) tarafından SHÇEK Genel Müdürlüğüne bağlı rehabilitasyon merkezi olarak açılmıştır.

YÜKSELEN engelli bireyleri hak ettikleri ve özledikleri hayata hazırlamak için Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi  olarak 2006 yılında yeniden yapılanmıştır.

Bu yapılanma çalışmaları sırasında ülkemize ve ilçemize örnek teşkil etmesi için bina ve donanımı engelli bireylerin özelliklerine uygun tasarlanmış ve teknolojik tüm imkanlar kullanılmıştır.

Kurumumuzda özel eğitim ve çocuk gelişim uzmanları, psikologlar ve fizyoterapistler tarafından öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda bireysel eğitim, grup eğitimi ve fizyoterapi eğitimi verilmektedir.

Kurumumuza kabul edilen öğrenciler ilk olarak uzmanlarca eğitsel değerlendirmeye alınır, öğrenciye uygun eğitim programı yıllık, aylık, haftalık ve günlük amaçlar doğrultusunda hazırlanır.

Ailelere sürekli bilgi verilerek ilerlemelerden haberdar olmaları sağlanmaktadır. Ayrıca aileler için Evde Davranış Kontrolü, Aile Eğitim Programı uygulanmaktadır. Psikologlar tarafından aile danışmanlığı yapılmaktadır.

Özel Eğitim Merkezimizden Destek Eğitimi alan  öğrencilerin resmi okullarındaki öğretmenleri ve rehberlik servisiyle birebir görüşülerek bilgi alışverişinde bulunulmaktadır.

Özel Eğitim Merkezimizden Destek Eğitimi alan  bireylerin eğitim ücretleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanmaktadır.

Özel Eğitim Merkezimizde okuma yazma eğitimi ve dil konuşma eğitimi de verilmektedir.
Özel Eğitim Merkezimizde 4 adet grup eğitim odası, 2 adet fizyoterapi odası, 18  adet bireysel eğitim odası, 1 adet yemekhane, 1 adet mutfak, 1 adet konferans salonu, 1 adet iş eğitimi odası, 1 adet beden eğitimi salonu ve 1 adet oyun etkinlik odası bulunmaktadır.

Özel Yükselen Göksu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi